Główny inspektorat ochrony środowiska
Nowości na portalu Jakość Powietrza

 

Od dziś na mapie bieżących danych pomiarowych portalu Jakość Powietrza  mogą Państwo korzystać z nowej funkcjonalności prezentującej wskazania indeksu jakości powietrza i indeksów poszczególnych zanieczyszczeń z ostatnich 24 godzin. Obsługa funkcjonalności pozwala na jej przewijanie, zatrzymywanie i wyświetlanie w trzech prędkościach za pomocą dedykowanych przycisków. Dedykowany przycisk „Prognozy” pozwala szybko przenieść się do modułu, w którym sprawdzą Państwo  jakie stężenia zanieczyszczeń są prognozowane na kolejne godziny.

Mapa bieżących danych pomiarowych prezentująca nowy pasek wskazań wstecznych indeksu jakości powietrza

Ponadto, w ramach prac rozwojowych portalu dokonano modyfikacji i usprawnień wyszukiwania danych w Banku danych pomiarowych.

Zachęcamy również do odwiedzania nowej podstrony portalu  „Projekty”, gdzie znajdą Państwo m.in.  informacje na temat aktualnie realizowanego projektu pn. „Wzmocnienie oceny depozycji atmosferycznej w Polsce w oparciu o doświadczenia norweskie”.
 

Logo NFOŚiGW

 

Zrealizowane prace sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


 


 

Zachęcamy do regularnego odwiedzania portalu Jakość Powietrza oraz zapoznania się z udostępnianymi publikacjami i wynikami pomiarów wykonywanych w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska!